Nasi czytelnicy wspierają nas, a my osiągamy zyski z prowizji partnerskich, gdy klikasz i kupujesz z linków na naszej stronie.

10 Najlepsze Teleskopy – Ranking 2022

Teleskopy to jedne z najbardziej fascynujących narzędzi, dzięki którym możemy podziwiać niebo. Zostały stworzone przez człowieka, aby pomagać mu lepiej poznawać świat. Najlepsze teleskopy to takie, które mają duży zasięg i są w stanie dostrzegać rzeczy, które są bardzo małe i odległe. Dobry teleskop powinien mieć także wysoki kontrast i dobre optyczne parametry.

OBRAZ
IMIĘ
SPRAWDŹ CENĘ

Najlepszy teleskopy: kompletny przewodnik zakupu

Najlepsze teleskopy to nie tylko świetna rozrywka, ale także doskonała alternatywa dla osobistego oglądania obrazów lub filmów. Od początku istnienia technologii, która pozwala na obserwowanie wszystkiego naokoło nas z zasięgiem szerokim, teleskopy były uznawane za najwyższej jakości urządzenia do oglądania świata.

Co to jest teleskopy?

Telescopes are instruments that allow people to view distant objects. They work by using a lens to focus the light from an object on a tiny mirror or lens inside the telescope.

Dlaczego warto kupić dobry teleskopy?

Telescopes are one of the most popular pieces of equipment for astronomy enthusiasts. They can allow you to see details in space that you wouldn't be able to see with your own eyes. Additionally, they can be used for a variety of other purposes, such as observing planets and stars. Astronomers use telescopes to study the universe and learn more about its contents.

So why should you buy a good telescope? Here are some reasons: 1) You'll Be Able to See Greater Details Than With Your Own Eyes: A good telescope will allow you to see greater details in space than you would be able to with your own eyes. This is because telescopes have larger lenses than human eyes do. This means that you'll be able to see things that are further away from Earth. 2) You Can Use It for Other Purposes besides Astronomy: Telescopes are great for observing planets and stars, but they're also useful for a variety of other purposes, such as viewing auroras or spotting comets. 3) It's an Investment That Will Last a Lifetime: A good telescope is an investment that will last a lifetime. Telescopes are typically built to last and are designed to withstand heavy use.

Różne typy teleskopy

Teleskopy to najpopularniejsze urządzenia astronomiczne. Jednym z powodów jest fakt, że mogą pokazać nie tylko nasze galaxie i kraje bardzo daleko w czasie, ale także inne objawy astronomiczne na całym świecie.

Funkcje, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie teleskopy

When buying a telescope, there are a few features to consider. Here are a few: -The size of the telescope. Most people start with a beginner telescope, which is around six inches in diameter. If you're interested in astronomy and want to get more advanced, you might want to look into telescopes that are between eight and twelve inches in diameter. These will allow you to see more detail and better images than smaller telescopes.

-The type of telescope. There are two main types of telescopes: Schmidt-Cassegrain and refractor telescopes. A Schmidt-Cassegrain telescope uses mirrors to focus light instead of lenses, which makes it much faster and easier to use than a refractor telescope. However, they can be less accurate due to their design.

Refractor telescopes use lenses to magnify an image, which makes them more versatile but also more time-consuming to use because you have to adjust the focus each time you view an object. -The mount. The mount is important because it attaches the telescope to your tripod or other support system so you can look at the sky without having to hold it up yourself.

Jak wybrać odpowiedni teleskopy?

Wybór odpowiedniego teleskopu to jeden z najczęściej zaskakujących i trudnych problemów, z którymi boryka się każdy, chcący zobaczyć wszelkie obiekty powietrza.

Czy potrzebujesz teleskopy i dlaczego?

Wielu ludzi potrzebuje "teleskopy" w celach zarządzania tematem.

10 Najlepsze Teleskopy – Ranking 2022

1

Celestron 21035-ADS Travelscope 70 zestaw teleskopowy

Sprawdź Amazon.
Celestron 21035-ADS Travelscope 70 zestaw teleskopowy

Opis

Teleskop z serii Zenit TSN-6100CDSZ to ekskluzywny instrument o mocy 6x 100 mm, który dociera do światła objętościowego do 5x24. Jest wyposażony w refraktor o wyglądzie szkła i ulepszone funkcje sterowania. Dodatkowo posiada 45° pryzmat Zenitu oraz luneta do wyszukiwania objawów awarii natomiast plecak ze zintegrowanym zestawem akcesoriów pozwalającym na przechowywanie teleskopu i akcesoriów.

Celestron 21035-ADS Travelscope 70 zestaw teleskopowy

Cechy

 • Dzięki możliwości ustawienia bez użycia narzędzi jesteś bardzo szybko gotowy do obserwacji.
 • Sterowanie uchwytem patelni z montażem acynamalnym i sprzęgłem do płynnego i precyzyjnego ustawiania. Statyw z regulacją wysokości.
 • Jako wyposażenie dodatkowe: dwa okulary (20 mm i 10 mm), 45° pryzmat Zenitu i luneta do wyszukiwania 5x24. Dopasowany plecak w zestawie do wygodnego przechowywania teleskopu i akcesoriów.
 • 70 mm refraktor o wyglądzie szkła w pełni ulepszonego i lekkiej ramie.
2

Gosky Uniwersalny uchwyt na telefon komórkowy, kompatybilny z lornetkami, monokularami, teleskopami i mikroskopami, pasuje do prawie wszystkich smartfonów

Sprawdź Amazon.
Gosky Uniwersalny uchwyt na telefon komórkowy, kompatybilny z lornetkami, monokularami, teleskopami i mikroskopami, pasuje do prawie wszystkich smartfonów

Opis

Kamera do zdjęć oraz filmowania, kompatybilna z telefonami 12Pro Max, 12 Pro, 12 Mini, 11Pro Max, 11 Pro, 11, SE, Xs, Xr, X, 8 Plus, 8, 7plus, 7, 6plus, 6,5s, 5, 4s Samsung M30 S20 S20 + S20FE S10 S10 + S10E S8 S7 S7S8S7S6S5.

Gosky Uniwersalny uchwyt na telefon komórkowy, kompatybilny z lornetkami, monokularami, teleskopami i mikroskopami, pasuje do prawie wszystkich smartfonów

Cechy

 • Z bardzo dużym zakresem szerokości: 54-90 mm. Pasuje do prawie wszystkich smartfonów dostępnych na rynku. Jest kompatybilny z telefonami 12Pro Max, 12 Pro, 12, 12 Mini, 11Pro Max, 11 Pro, 11, SE, Xs, Xr, X, 8 Plus, 8, 7plus, 7, 6plus, 6,5s, 5, 4s, Samsung M30, S20, S20 +, S20FE, S10, S10 +, S10E, S8, S7, S7, S8, S7, S7, S6, S5. , S4, Note20, Note20 Ultra, Note10 +, Note 10, Note 9, Note 6, Note 5, Note 4, A51, A71, A70 i wiele innych.
 • Kompatybilny z mikroskopem, teleskopem, lornetką, monokularem i noktowizorem. Średnica okularu 28 mm-47 mm.
 • Dostępny jest również duży typ do zewnętrznej średnicy okularu od 32 mm do 62 mm (1,26 "-2,44"), który jest kompatybilny z większymi lunetami celowniczymi, lornetkami, małymi 2-calowymi okularami teleskopowymi itd.).
 • Po zakupie należy używać przez dłuższy czas – główna część ze stopu cynku (bardziej wytrzymała niż aluminium). W pełni metalowa obudowa. Zacisk na telefon z wytrzymałego tworzywa sztucznego PA o wysokiej wytrzymałości.
 • Spraw sobie swój telefon komórkowy w kamerze wideo i obrazku Capturer w oddalonym, malutkim świecie. Odkryj naturę świata na swoim ekranie.
3

Celestron 31145 NexStar 130 SLT komputerowy teleskop

Sprawdź Amazon.
Celestron 31145 NexStar 130 SLT komputerowy teleskop

Opis

Kompatybilny z okularami 5-calowymi wysokiej jakości odblaskiem 130 mm. W pełni skomputeryzowany montaż Altazymuth i finderskop StarPointer, aby pomóc w wyrównaniu i dokładnym lokalizowaniu obiektów. Solidny statyw ze stali nierdzewnej i tacka na akcesoria. Uchwyt na ramię widelca z szybkim zapięciem, rura optyczna i taca na akcesoria do szybkiego montażu bez użycia narzędzi. BONUS Astronomia Software pobieranie z 10 000 bazą danych obiektów, można wydrukować mapy nieba i 75 ulepszonymi obrazami.

Celestron 31145 NexStar 130 SLT komputerowy teleskop

Cechy

 • Kompatybilny z okularami 5-calowymi wysokiej jakości odblaskiem 130 mm. W pełni skomputeryzowany montaż Altazymuth i finderskop StarPointer, aby pomóc w wyrównaniu i dokładnym lokalizowaniu obiektów.
 • Solidny statyw ze stali nierdzewnej i tacka na akcesoria.
 • Uchwyt na ramię widelca z szybkim zapięciem, rura optyczna i taca na akcesoria do szybkiego montażu bez użycia narzędzi.
 • BONUS Astronomia Software pobieranie z 10 000 bazą danych obiektów, można wydrukować mapy nieba i 75 ulepszonymi obrazami.
4

Teleskop, dla dzieci i początkujących, do obserwacji nieba i krajobrazu, 70 mm, teleskop astronomiczny, z regulowanym statywem

Sprawdź Amazon.
Teleskop, dla dzieci i początkujących, do obserwacji nieba i krajobrazu, 70 mm, teleskop astronomiczny, z regulowanym statywem

Opis

Ten teleskop oferuje wiele wygodnych pozycji obserwacji na statywie z aluminium, w którym bez problemu zmieści się teleskop i statyw, zapewnia wygodną obserwację gwiazd zarówno krótko w podróży, jak i podczas dłuższych podróży (torba nie wchodzi w zakres dostawy). Ogniskowa 360 mm i szerokość otworu 70 mm.

Teleskop, dla dzieci i początkujących, do obserwacji nieba i krajobrazu, 70 mm, teleskop astronomiczny, z regulowanym statywem

Cechy

 • Nawet początkujący mogą w mgnieniu oka skonfigurować ten teleskop bez użycia narzędzi. Dzięki temu prosta obsługa w dzieci pobudza fascynację i radość dla astronomii i nauki. Bez wątpliwości, oryginalny prezent na każdą okazję, taką jak urodziny i Boże Narodzenie
 • Ten teleskop oferuje wiele wygodnych pozycji obserwacji na statywie z aluminium, w którym bez problemu zmieści się teleskop i statyw, zapewnia wygodną obserwację gwiazd zarówno krótko w podróży, jak i podczas dłuższych podróży (torba nie wchodzi w zakres dostawy)
 • Ogniskowa 360 mm i szerokość otworu 70 mm. W pełni ulepszony wygląd i wielokrotnie powlekane soczewki zapewniają niemal bezstratną transmisję obrazu o zwiększonej jasności i wyraźności
 • Dwa okulary 1,25 cala (K25 mm i K10 mm), dzięki którym można cieszyć się powiększeniem 14,4 i 36 x. Szukacz 5x24 pomoże Ci ustalić celową gwiazdę. Pryzmat Amici z 90° kierunkiem ruchu tworzy pionowy obraz do obserwacji ziemi. Dzięki temu można wygodnie oglądać różne obiekty w pozycji pionowej i bocznej
 • Teleskop 70 mm może nie tylko odtwarzać ostre obrazy na płaskich krawędziach, ale również doskonale nadaje się do obserwacji przyrody i dzikich zwierząt w świetle dziennym.
5

Aomekie Teleskop dla dzieci dla początkujących 40/400, teleskop astronomiczny ze statywem luneta do obserwacji nieba i krajobrazu

Sprawdź Amazon.
Aomekie Teleskop dla dzieci dla początkujących 40/400, teleskop astronomiczny ze statywem luneta do obserwacji nieba i krajobrazu

Opis

teleskop astronomiy ze szkła o uniwersalnym wyglądzie i wielowarstwowej powłoki zmniejszającej odbicie światła i zwiększającą przepuszczalność światła. okular 12,5 mm do okularu 32x, 20 mm do 20x. ogniskowa: 400 mm. szerokość otworu: 40 mm.

90 stopni. Łatwy montaż: teleskopy dla dzieci są wstępnie zmontowane i można je zmontować bez użycia narzędzi. dobrze towarzyszyć swoim dzieciom i pomóc małym astronomiom wzbudzić zainteresowanie badaniami wszechświata.

Aomekie Teleskop dla dzieci dla początkujących 40/400, teleskop astronomiczny ze statywem luneta do obserwacji nieba i krajobrazu

Cechy

 • Montaż azymu: dzięki temu refraktor teleskop można przesuwać w kadmucie (szerokość) i na wysokości oraz ustawić go na dowolnym obiekcie. Regulacja o 160° w kierunku pionowym i o 360° w kierunku poziomym. Bardzo korzystny dla obserwacji nieba i obserwacji krajobrazu.
 • Telescope Astronomiy ze szkła o uniwersalnym wyglądzie i wielowarstwowej powłoki zmniejszającej odbicie światła i zwiększającą przepuszczalność światła. Okular 12,5 mm do okularu 32x, 20 mm do 20x. Ogniskowa: 400 mm. Szerokość otworu: 40 mm. 90 stopni.
 • Łatwy montaż: teleskopy dla dzieci są wstępnie zmontowane i można je zmontować bez użycia narzędzi. Dobry przenośny teleskop dla dzieci początkujących i amatorów. Jest to idealny prezent dla Twoich dzieci na urodziny lub Boże Narodzenie.
 • Teleskop/statyw: teleskop z lekkim aluminiowym tripod. Możesz stabilnie obserwować księżyc lub gwiazdy i łatwo je nosić. Dlatego mogą Państwo dobrze towarzyszyć swoim dzieciom i pomóc małym astronomiom wzbudzić zainteresowanie badaniami wszechświata.
 • 5x18 wyszukiwarka i kompas: teleskop ma wąskie pole widzenia, trudno jest znaleźć określoną gwiazdę lub planetę. Z tego powodu szukacz z 5-krotnym powiększeniem i kompasem jest bardzo przydatny do lokalizacji określonej gwiazdy lub planety.
6

antena radiowa DAB z 3 adapterami anteny FM z anteną teleskopową z wtyczką F antena teleskopowa ze stali nierdzewnej antena radiowa z 7 sekcjami teleskopową anteną antenową do radia HiFI, Mini (75 cm/29,53 cala)

Sprawdź Amazon.
antena radiowa DAB z 3 adapterami anteny FM z anteną teleskopową z wtyczką F antena teleskopowa ze stali nierdzewnej antena radiowa z 7 sekcjami teleskopową anteną antenową do radia HiFI, Mini (75 cm/29,53 cala)

Opis

Teleskopowa antena telewizyjna z prętem ma szeroki zakres zastosowań, głównie do odbioru bezprzewodowego lub do użytku hiFi. Może być używany do odbioru FM, DAB, telewizji i innych sygnałów, dzięki czemu możesz słuchać transmisji i mieć świadomość o świecie zewnętrznym zawsze i wszędzie. Antena FM DAB ma łącznie 7 sekcji, każda sekcja ma około 10 cm długości, a całkowita długość wynosi około 75 cm / 29,53 cala.

Cechy

 • [Wykonana ze stali nierdzewnej] antena dab stereo wykonana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest bardzo trwała i trwała. Trudno jest wytwarzać rdzę na zewnątrz, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Może pojawić się przed Tobą przez długi czas w najbardziej idealnej formie dla najlepszego użycia.
 • [Do bezprzewodowego odbioru] Teleskopowa antena telewizyjna z prętem ma szeroki zakres zastosowań, głównie do odbioru bezprzewodowego lub do użytku hiFi. Może być używany do odbioru FM, DAB, telewizji i innych sygnałów, dzięki czemu możesz słuchać transmisji i mieć świadomość o świecie zewnętrznym zawsze i wszędzie.
 • [Poprawa wskaźnika akceptacji sygnału] Antena FM DAB ma łącznie 7 sekcji, każda sekcja ma około 10 cm długości, a całkowita długość wynosi około 75 cm / 29,53 cala. Ma idealną długość, którą można nie tylko dostosować do własnych potrzeb, ale także zwiększyć współczynnik akceptacji obszarów DAB lub FM przy słabym odbiorze sygnału o 100%.
 • [z 3 adapterami] Opakowanie zawiera 1 sztukę anteny radiowej DAB w kształcie litery "F", która ma długość około 16,5 cm / 6,50 cala, a jej główkę można obracać o 180 stopni. Ponadto istnieją 3 różne rodzaje adapterów, które mogą zaspokoić różne potrzeby.
 • [Łatwa instalacja] W porównaniu z przewodem proces instalacji anteny radiowej jest znacznie prostszy. Należy wybrać odpowiedni adapter i podłączyć go do odpowiedniego miejsca w radiu. Co więcej, jest również bardzo wygodny do przenoszenia, możesz umieścić go w plecaku, który po prostu zajmie mało miejsca.
7

Celestron AstroMaster LT 70AZ lekki korpus 165 x czarny, niebieski – teleskopowy (71,1 cm)

Sprawdź Amazon.
Celestron AstroMaster LT 70AZ lekki korpus 165 x czarny, niebieski – teleskopowy (71,1 cm)

Opis

StarPointer to uchwyt jaskółczy ogon do szybkiego odblokowania. Wygląd szkła zapewnia wyraźne, ostre obrazy, a półka na akcesoria dodatkowe umożliwia wygodną i bezbarierową przechowywanie akcesoriów. Sterowanie manetką obrotową z montażem acygenowym i sprzęgłem do płynnego i precyzyjnego ustawiania zapewnia doskonały komfort użytkownika. StarPointer posiada solidny, wstępnie zmontowany statyw z nogami z rur stalowych – zapewnia sztywną i stabilną platformę.

Cechy

 • Uchwyt jaskółczy ogon do szybkiego odblokowania
 • W pełni uszlachetniony wygląd szkła zapewnia wyraźne, ostre obrazy. Deluxe półka na akcesoria do wygodnego i bezbarierowego przechowywania akcesoriów
 • Sterowanie manetką obrotową z montażem acygenowym i sprzęgłem do płynnego i precyzyjnego ustawiania
 • Solidny, wstępnie zmontowany statyw z nogami z rur stalowych – zapewnia sztywną i stabilną platformę
 • StarPointer zapewnia większy komfort
8

Celestron NexStar Teleskop Komputerowy 4 SE, Pomarańczowy, 82.3 x 69.09 x 34.04 cm

Sprawdź Amazon.
Celestron NexStar Teleskop Komputerowy 4 SE, Pomarańczowy, 82.3 x 69.09 x 34.04 cm

Opis

Celestron's "orange tube" is a improved version with all the latest features Professional quality of construction 4-calendar type lens provides excellent light gathering ability

Cechy

 • Kultowy design Celestron's "orange tube" jest ulepszony o wszystkie najnowsze funkcje
 • Profesjonalna jakość wykonania
 • Przysłona 4-calowa zapewnia doskonałą zdolność zbierania światła
9

tingz Mieszek kieszonkowy 2 szt., kieszonkowy teleskopowy miech ze stali nierdzewnej start narzędzie ogniowe do gotowania pikniku grilla polowania wędkowania wędrówek

Sprawdź Amazon.
tingz Mieszek kieszonkowy 2 szt., kieszonkowy teleskopowy miech ze stali nierdzewnej start narzędzie ogniowe do gotowania pikniku grilla polowania wędkowania wędrówek

Opis

Montaż dwuczęściowy, duża długość po złożeniu 13 cm, długość po rozłożeniu 62 cm. Mały: Długość po złożeniu 9,3 cm, długość po rozłożeniu 48,5 cm Obsługa: Jeśli nie jesteś zadowolony z produktu, skontaktuj się z nami bezpośrednio, zapewnimy Ci zwrot pieniędzy w dowolnym momencie. Łatwy do przenoszenia Wytrzymały materiał, wielokrotna struktura teleskopowa, łatwy do przenoszenia po skróceniu długości.

Cechy

 • Montaż Dwuczęściowy montaż, duża długość po złożeniu 13 cm, długość po rozłożeniu 62 cm. Mały: Długość po złożeniu 9,3 cm, długość po rozłożeniu 48,5 cm
 • Obsługa: Jeśli nie jesteś zadowolony z produktu, skontaktuj się z nami bezpośrednio, zapewnimy Ci zwrot pieniędzy w dowolnym momencie.
 • Łatwy do przenoszenia Wytrzymały materiał, wielokrotna struktura teleskopowa, łatwy do przenoszenia po skróceniu długości.
 • Wysoka jakość To narzędzie ogniowe jest wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest bardzo wytrzymała, odporna na rdzę, ciepło i jest trwała przez długi czas.
10

Gosky Spektiv ze statywem, torbą do przenoszenia i adapterem do smartfona – teleskop kątowy BAK4 – wodoszczelny do strzelania, polowania, obserwacji ptaków, krajobrazu, dzikich zwierząt

Sprawdź Amazon.
Gosky Spektiv ze statywem, torbą do przenoszenia i adapterem do smartfona – teleskop kątowy BAK4 – wodoszczelny do strzelania, polowania, obserwacji ptaków, krajobrazu, dzikich zwierząt

Opis

Adapter cyfrowy do smartfona wykorzystuje swoje moce, by pozwolić Ci na zaobserwowanie świata obok telefonu. Statyw umożliwia stabilne obserwacje pod dowolnym kątem, a futerał, osłony na okulary i soczewki sprawiają, że będziesz mógł zobaczyć przyrodę oraz zbliżyć się do celów bez problemu. Ostrość soczewek zapewnia wyraźny obraz.

Cechy

 • Zawarty w zakresie dostawy adapter cyfrowy do smartfona umożliwia wykonywanie zdjęć i filmów z tego, co zaobserwujesz. Zbliż przyrodę i z łatwością poznaj odległy świat na ekranie telefonu. Statyw zapewnia stabilniejszą obserwację pod dowolnym kątem. Futerał, osłony na okulary i soczewki, ściereczka do czyszczenia ułatwiają przenoszenie i pielęgnację
 • Zmienne powiększenie od 20-krotnego do 60-krotnego i dynamiczny system ostrości soczewek – ułatwia przybliżenie do celu. Idealnie nadaje się do strzelania do celów, łucznictwa, polowania, obserwacji ptaków, obserwacji dzikich zwierząt i krajobrazu, wędrówek, kempingu, sportów na świeżym powietrzu, do obserwacji astronomicznych itp.
 • W pełni powlekana zielona soczewka obiektywu 80 mm zapewnia pole widzenia 25,3-14,6 m/914,6 m. Wysokiej jakości optyka z pryzmatem porro BAK4 zwiększa transmisję światła, dzięki czemu Twoje widzenie jest jaśniejsze, wyraźniejsze oraz zapewnia wyraźny obraz.
 • Wodoodporna i przeciwmgielna konstrukcja wypełniona azotem pozwala celowi wytrzymać najtrudniejsze warunki. Wytrzymała rama i gumowy pancerz zapewniają antypoślizgowy uchwyt, wstrząsoodporny uchwyt i trwałą ochronę zewnętrzną. Ochrona okularu może zostać rozszerzona w celu jego ochrony
 • Łącznie ze statywem z pełnego metalu i uchwytem statywu do stabilnych obserwacji. Torba do noszenia, osłona okularów i obiektywu, ściereczka do czyszczenia sprawia, że jest wygodniejsza w noszeniu i pielęgnacji.

"NAJPOTĘŻNIEJSZE TELESKOPY ŚWIATA" (2020) - FILM DOKUMENTALNY - LEKTOR PL [DDK KINO DOKUMENTALNE]

Werdykt

Teleskopy to najlepsze urządzenia, które można zakupić. Jesteśmy pewni, że każdy z nas chciałby mieć teleskop. Dlatego też postanowiliśmy przygotować ranking teleskopów 2022. Ranking ten obejmuje tylko najlepsze urządzenia, które można zakupić w sklepie internetowym.

Lena Wójcik

Jak trudne może być tworzenie prostych i czytelnych treści? Nikt nie znał odpowiedzi na to pytanie, dopóki Lena Wójcik nie zdradziła światu tajemnicy, która się za tym kryje

Uwagi
Nie ma jeszcze komentarzy.
Mam jakieś zapytanie? lub komentarz?

Please put your query or comment in the below box. You email address will not be published. Required fields are marked *

Your message is required.